Menu Zamknij

Dobudowa kominów wolnostojących

Dobudowa kominów wolnostojących Tarnów - Małopolska

Kominy wolnostojące wykonywane są gdy niema możliwości podpięcia się do istniejącego kanału kominowego. W przypadku gdy brakuje kanałów kominowych lub nie nadają się one do adaptacji.
Najczęściej są one zamontowane do jednej z zewnętrznych ścian budynku.

W obudowie z pustaków keramzytowych

Zaletą kominów tego tylu jest możliwość bezproblemowego montażu ich w budynkach, po montażu wystarczy je odpowiednio obrobić aby nie zakłócały estetyki wnętrza. Komin składa się z dowolnego wkładu  ( CrNi/aluminium/PP/ceramika ), odpowiedniej izolacji oraz pustaka keramzytowego.

W płaszczu metalowym:

Kominy tego typu składają się z komina właściwego z dowolnego materiału ( CrNi/aluminium/PP/ceramika ), odpowiedniej izolacji oraz płaszcza wykonanego z blachy, Płaszcz możemy wykonać z dowolnej blachy ( np.: CrNi, akryl, ocynk, alucynk, aluminium, miedź, itp.) i w dowolnym kolorze z palety RAL. Niewątpliwą zaletą kominów tego tylu jest możliwość mocowania ich do ściany/dachu budynku przez co unikamy potrzeby ubijania nowego fundamentu i modyfikacji elewacji budynku.

Dobudowa wentylacji i montaż nasad wentylacyjnych:

W przypadku braku przewodów wentylacyjnych wykonujemy dodatkowe przewody wentylacyjne w izolacji wełny mineralnej wraz z obróbkami dachu.